Active Directory Denetleme ve Raporlama
 
ACTIVE DIRECTORY DENETİMİ
 
OTURUM AÇMA/KAPAMA DENETİMİ
 
DOSYA SUNUCUSU DENETİMİ
 
WINDOWS SUNUCUSU DENETİMİ

WINDOWS SUNUCUSU DENETİMİ

Etki Alanı Denetleyiciler gibi ağdaki kritik kaynakların AD nesneleri hakkındaki tüm bilgilerle denetlendiğinden, izlendiğinden ve bildirildiğinden emin olun - olaya özel 150+ ayrıntılı GUI raporu ve e-posta uyarılarıyla Kullanıcı, Grup, GPO, Bilgisayar, OU, DNS, AD Şeması ve Yapılandırma Değişiklikleri.
 
Kullanıcı Oturum Açma
Önceden yapılandırılan denetim raporları ve e-posta uyarıları ile Etki Alanı Denetleyicileri hakkında kullanıcı oturum açma etkinliğini izleyin. Denetim raporları yöneticilerin kullanıcıların oturum açamamalarının arkasındaki nedenleri, oturum açma geçmişini, terminal hizmetlerin etkinliğini ve kullanıcıların Windows sunucu ağındaki yakın zamanlı oturum açma etkinliklerini bilmelerini sağlar.
Daha fazlasını öğrenin »
 
Uyumluluk
Küçük veya Büyük işletmeler SOX, HIPAA, GLBA, PCI-DSS, FISMA… gibi endüstriye özel Uyumluluk Yasalarına uymalıdır. Uyumluluğa özel önceden yapılandırılmış raporlarımız ve uyarılarımız sayesinde Windows ağınızın standart prosedür olarak periyodik güvenlik raporları ve e-posta uyarılarıyla 7 gün-24 saat denetim altında olmasını sağlayın.
Daha fazlasını öğrenin »
 
Raporlar ve Uyarılar
Zamanlanabilir ve önceden yapılandırılmış 150+ denetim raporları arasından seçim yapın; analiz amacıyla, özel raporlar oluşturun, profil tabanlı raporlar düzenleyin ve arşivlenen verilerden bildirim yapın. Windows AD nesne değişikliklerini (Kullanıcılar, OU, Gruplar, GPO, Bilgisayar, Sema, DNS ve Sistem) takip edin ve yetkilendirilmemiş ağ erişimi/değişiklik olayları hakkında e-posta uyarıları alın.
Daha fazlasını öğrenin »
 
Öznitelik Değişiklikleri
Tüm Windows AD Nesnelerinin önceki ve sonraki öznitelik değerlerini denetleyin; Kullanıcılar, Bilgisayar, Gruplar, GPO ve OU hakkındaki tüm değişiklikleri bilin, yetkisiz girişimler hakkında güncel kalın ve tüm öznitelik değişiklikleri / izin değişiklikleri için uyarı alın. Önceden yapılandırılmış ilgili raporları tek bir ekranda İzleyin ve Görüntüleyin.
Daha fazlasını öğrenin »
 
Veri Arşivleme
Disk alanından tasarruf etmek için denetlenen olayların periyodik arşivleme işlemini çalıştırın. Bilgisayar analizleri veya uyumluluk ihtiyaçları için Active Directory kullanıcı oturum açma geçmişi ve parola değiştirme geçmişi gibi geçmiş olaylardan raporları ve Active Directory arşivlenen denetim verilerinden daha fazlasını görüntüleyin. Denetlenen raporlar xls, csv, pdf ve excel formatlarında dışa aktarılabilir.
Daha fazlasını öğrenin »
 
GPO Ayarları
Windows Active Directory ve Windows Sunucularındaki GPO değişiklikleri hakkında Denetim ve Raporlar; Grup İlkesi Nesnelerinin yeni ve eski değerlerinin, yapılandırmanın, parola ilkesi ve ayar değişikliklerin derinlemesine gelişmiş takibi ve düzenlemeye yönelik BT ağ güvenliği ve çeşitli Uyumluluk gerekliliklerinin karşılanması.
Daha fazlasını öğrenin »

WINDOWS OTURUM AÇMA/KAPATMA DENETİMİ

Oturum süresini, başarısız oturum açma girişimlerini, oturum açma geçmişini ve terminal hizmetleri aktivitesini izlemek için kritik kullanıcı iş istasyonu oturum açma ve kapama zamanlarını denetleyin. Periyodik analiz ve güvenlik tehditleri bulunduğunda hızlı tepki için grafiksel raporları e-posta uyarılarıyla birlikte görüntüleyin ve zamanlayın.
 
Oturum Açma ve Oturum Kapatma
Windows kullanıcı iş istasyonları denetimi, oturum açma ve kapatma zamanlarını en doğru şekilde ortaya koyarak kullanıcının iş istasyonundan yetkisiz bir erişim teşebbüs olduğunda bunun hızla belirlenmesini, ayrıca oturum süresinin, oturum açma girişimi sayılarının ve terminal hizmetleri faaliyetlerinin raporlar ve anlık e-posta alarmlarıyla bilinebilmesini sağlar.
Daha fazlasını öğrenin »
 
Uyumluluk
Küçük veya Büyük işletmeler SOX, HIPAA, GLBA, PCI-DSS ve FISMA gibi endüstriye özel Uyumluluk Yasalarına uymalıdır. Uyumluluğa özel önceden yapılandırılmış raporlarımız ve uyarılarımız sayesinde ağınızın standart prosedür olarak periyodik güvenlik raporları ve e-posta uyarılarıyla 7 gün-24 saat denetim altında olmasını sağlayın.
Daha fazlasını öğrenin »
 
Veri Arşivleme
Disk alanından tasarruf etmek için, denetlenen olayların periyodik arşivleme işlemini ürünün içinden çalıştırın. Bilgisayar analizleri veya uyumluluk ihtiyaçları için iş istasyonları kullanıcı oturum açma geçmişi, başarısız oturum açma girişimleri, terminal hizmetleri geçmişi ve daha pek çok geçmiş olaya ait raporları görüntüleyin. Denetlenen raporlar xls, csv, pdf ve excel formatlarında dışa aktarılabilir.
Daha fazlasını öğrenin »
 
Raporlar ve Uyarılar
Filtre özelliklerini kullanarak, zamanlanabilir ve önceden yapılandırılmış pek çok iş istasyonu denetim raporu arasından seçim yapın; analiz amacıyla, özel raporlar oluşturun, profil tabanlı raporlar düzenleyin ve arşivlenen verilerden rapor oluşturun. Windows iş istasyonlarının faaliyetini takip edin ve yetkisiz ağ erişimi olaylarıyla ilgili e-posta alarmları alın.
Daha fazlasını öğrenin »

WINDOWS DOSYA SUNUCUSU DENETİMİ

Belgelerin dosya ve klasör yapılarındaki ve paylaşımlarındaki değişikliklerin ayrıntılı güvenlik analizleriyle birlikte dosyaların yetkili / yetkisiz erişimle oluşturulmasını, değiştirilmesini ve silinmesini güvenli şekilde takip edin.
 
Dosya Sunucuları
Microsoft Sunucu Ortamındaki Windows Dosya Sunucusu Denetimiyle, önceden yapılandırılmış raporları güvenle izleyip görüntüleyin, yapılan değişiklikler, belge erişimleri, dosya/klasör yapısı değişiklikleri, paylaşımlar ve erişim izinleri hakkında anlık e-posta uyarıları alın.
Daha fazlasını öğrenin »
 
Erişim İzinleri
Windows'da ağınızdaki tüm paylaşımları öğrenmek için güvenlik ayarlarını denetleyin. Her bir 'dosya/klasör, paylaşım/izin' değişikliğinin izini sürün! 'İsteğe bağlı' ve 'SACL' değişiklikleri ayrıntılı yeni / orijinal güvenlik açıklayıcı değerleriyle takip edin!
Daha fazlasını öğrenin »
 
Yük Devretme Kümeleri
Windows Dosya Sunucusu Yük Devretme Kümelerini Denetleyin ve İzleyin. Kullanıcı dosya sunucusu küme paylaşım ve erişim izinlerini takip edin. Ayrıca, zamanlanabilir yük devretme kümesi raporları ve anlık e-posta alarmlarıyla dosya paylaşımı güvenliğini denetleyin.
Daha fazlasını öğrenin »
 
NetApp Dosyalayıcıları
Windows için NetApp Dosyalayıcının denetlenmesi yöneticilerin her bir Windows ve NetApp Dosyalayıcı CIFS Dosyası / Klasörü oluşturma, değiştirme, silme, ayarlarını değiştirme ve izinlerini değiştirme olayını takip edebilmesini sağlar. Ağ güvenliği ihlalleri ile kritik nesnelere erişimi önceden yapılandırılmış raporlar ve e-posta alarmları sürekli takip edin.
Daha fazlasını öğrenin »
 
Tüm Dosya Sunucusu Raporları
Dosya sunucusu raporları kategorisindeki tüm raporları görüntüleyin. Raporlar, yöneticilerin/denetçilerin anlaşılması kolay grafiksel raporlarla Windows dosya sunucusu güvenlik, erişim ve değişiklik olaylarını izleyip denetleyebilmelerine yardımcı olur.
Daha fazlasını öğrenin »

WINDOWS SUNUCULARININ DENETİMİ

Oturum Açma/Kapamayı Takip Edin, RADIUS Oturum Açma, Terminal Hizmetleri Etkinliği, Oturum Açma Süresi ve Oturum Açma Geçmişi gibi olayları takip etmeyi zamanlayın. Denetimle ilgili işlemler Windows Zamanlama işleri takip edilerek sekmede tutulabilir.
 
Windows Sunucuları
Windows Üye Sunucu Denetimiyle, zamanlanmış görevler, nesne yönetimi, sistem olayları ve süreç izleme raporları/e-posta alarmları aracılığıyla oturum açma/oturum kapatma işlemlerini takip edin ve ilke değişiklikleri gibi kritik Terminal Hizmetleri faaliyetlerini izleyin.
Daha fazlasını öğrenin »
 
Yazıcı Denetimi
Yöneticiler, daha fazla güvenlik ve SOX / HIPAA Uygunluğu için, yazıcı kullanımı, son yazdırma işleri, kullanıcı/yazıcı tabanlı raporlar aracılığıyla Windows Sunucu ağı üzerinden yazdırılan tüm dosyaları merkezi olarak izleyebilir, denetleyebilir ve takip edebilirler.
Daha fazlasını öğrenin »
 
Dosya Doğruluğu İzleme
Dosya Doğruluğu İzleme, Windows sistemi, yapılandırma, program dosyaları (günlük, denetim, metin, exe, web, yapılandırma, veritabanı dosyaları), dosya öznitelikleri (dll, exe ve diğer sistem dosyaları) ve klasörler üzerinde yapılan değişikliklerin izlenmesine yardımcı olur. Ayrıca, ağ analizi için XLS, HTML, PDF ve CSV formatlarında düzenli e-posta raporları zamanlanabilir!
Daha fazlasını öğrenin »
 
Uyumluluk
Küçük veya Büyük işletmeler SOX, HIPAA, GLBA, PCI-DSS ve FISMA gibi endüstriye özel Uyumluluk Yasalarına uymalıdır. Uyumluluğa özel önceden yapılandırılmış raporlarımız ve uyarılarımız sayesinde Windows ağınızın standart prosedür olarak periyodik güvenlik raporları ve e-posta uyarılarıyla 7 gün-24 saat denetim altında olmasını sağlayın.
Daha fazlasını öğrenin »
 
Raporlar ve Uyarılar
Filtre öznitelikleriyle, önceden yapılandırılmış denetim raporlarını görüntüleyerek Windows sunucularını denetleyin; Windows üye sunucusunda gerçekleştirilen oturum açma ve kapatma işlemlerini izleyin. Terminal hizmetleri faaliyet raporlarından faydalanın, sunuculardaki işlemleri takip edin ve raporlar/alarmlar ile görev zamanlama faaliyetlerini izleyin.
Daha fazlasını öğrenin »
 
Tüm Windows Sunucu Raporları
Windows sunucuları raporlama kategorisindeki tüm raporları görüntüleyin. Raporlar, kolay anlaşılır grafiksel raporlar sayesinde yöneticilerin/denetçilerin Windows sunucularının güvenliğini, işlem izlemeyi ve sistem olaylarını izleyebilmesine ve denetlemesine yardımcı olur. Ayrıca, mesai ve mesai dışı saatler için ayrı raporlar görüntülenebilir.
Daha fazlasını öğrenin »