Özellikler

Uygulama İzleme Özellikleri

ManageEngine Applications Manager, iş uygulamalarını proaktif şekilde izleyen ve kuruluşların gelir açısından kritik uygulamalarının son kullanıcı beklentilerini karşılamalarını sağlayan bir uygulama performans izleme çözümüdür. Applications Manager, 50+ uygulama ve sunucu için sıra dışı izleme desteği sunar.

An overview of Applications Manager's capabilities

Önemli Özellikler

Otomatik Uygulama Keşfi

Heterojen veri merkezinizdeki uygulama sunucularını, sunucuları, veritabanlarını, web hizmetlerini, işlemleri, özel uygulamaları, sanal kaynakları ve bulut uygulamalarını otomatik olarak keşfeder.

Kapsamlı Performans Yönetimi

Yanıt süresi, kaynak kullanılabilirliği, CPU/bellek kullanımı ve daha fazlası dahil uygulamalarınızın 100'den fazla temel performans göstergesini izleyin.

BT Kaynaklarının Bir Bütün Olarak Görülebilmesi

Geniş bir iş uygulamaları ve ağ hizmetleri dizisini yönetin. Tek birim olarak izlemek için uygulama ve ilgili hizmetlerini gruplandırabilme esnekliği edinin.

Yüksek Ölçeklenebilirlik için Dağıtılmış İzleme

Applications Manager'ın Enterprise sürümünün dağıtılmış izleme kabiliyetleriyle 50.000'e varan sunucu ya da uygulamayı izleyin. Farklı kısıtlamalara sahip ağlardaki/coğrafi konumlardaki kaynakların birleşik bir görünümünü edinin

Arıza Yönetimi

Uygulama arızalarını tanımlayın ve son kullanıcı farkına varmadan bunları çözün. E-posta ya da SMS uyarıları yoluyla sorunlardan haberdar olun. Düzeltici programlar/komut dosyaları yürüterek ve SNMP tuzakları göndererek sorunları otomatik olarak çözün. Eşik ihlalleri temel alınarak Windows hizmetlerinin, VMs ve Amazon EC2 örneklerinin otomatik başlatılması/durdurulması/yeniden başlatılması gibi eylemleri tetikleyin.

Temel Neden Analizi

Performans darboğazlarını kolayca tanımlayın ve sorunları analiz etmeye harcanan süreyi azaltın. Temel neden analizi görünümü, hiyerarşik yapıda görüntülenir ve web istemcisinin tüm sayfalarından erişilebilir.

Güçlü Raporlama

Raporlama modülü, iş yöneticileri silsilesini destekler. Geniş kapsamı, yöneticilerin uygulama sorunlarını gidermelerine ve kapasite planlamalarına yardımcı olur.

Kullanımı Kolay Web İstemcisi

Bir web tarayıcısı arabirimi aracılığıyla performans özniteliklerini izleyip görüntülemenize, özel kumanda panoları oluşturmanıza ve yönetici etkinliklerini gerçekleştirmenize izin verir. Ayrıca, akıllı telefonlar ve yerel iPhone veya Android uygulamaları aracılığıyla istemciye erişebilirsiniz.

Çok Kullanıcılı Erişim

Kullanıcı, operatör, yönetici ve admin gibi farklı kullanıcı rolleri atayın ve kısıtlı erişime izin verin.

Çok Dilli Destek

Applications Manager İngilizce sürümün yanı sıra Almanca, Fransızca, İspanyolca, Çince, Korece, Macarca, Japonca ve Vietnamca dillerinde de sunulmuştur.

Diğer ManageEngine Yazılımlarıyla entegrasyon

ServiceDesk Plus - Yardım Masası Yazılımı

ServiceDesk Plus, ManageEngine tarafından sunulan web tabanlı Yardım Masası ve Varlık Yönetimi yazılımıdır. ServiceDesk Plus ile entegre ederek, Applications Manager'da oluşturulan alarmları ServiceDesk Plus'taki biletler ile takip edebilirsiniz.

Site24X7 - Web Altyapı İzleme Hizmeti

ServiceDesk Plus, ManageEngine tarafından sunulan web tabanlı Yardım Masası ve Varlık Yönetimi yazılımıdır. ServiceDesk Plus ile entegre ederek, Applications Manager'da oluşturulan alarmları ServiceDesk Plus'taki biletler ile takip edebilirsiniz.

OpManager - Ağ İzleme Yazılımı

Yönlendiriciler ve anahtarlar gibi işletme uygulamalarınızın ve ağ aygıtlarınızın kullanılabilirliğini ve performansını tek bir web konsolundan görüntüleyin.

OpStor - Depolama Yönetimi Yazılımı

Depolama dizileri ve doku anahtarı gibi işletme uygulamalarınızın ve depolama aygıtlarınızın kullanılabilirliğini ve performansını tek bir web konsolundan görüntüleyin.