Özellikler

Yardım Masası Yazılımı

Service Desk Plus'la entegre olan Proje Yönetimi ile projelerin yönetimi BT yöneticileri için daha kolay. Çeşitli ekipler ve uzmanlarla işbirliği yapmanın harika bir yolu. Projenin büyüklüğü ne olursa olsun, her türlü projeyi kolayca takip edebilir ve yönetebilirsiniz.

 Daha Fazla Bilgi Edinin

Yeni otomatik atama özelliği, sorun bildirimlerini teknisyenlerinizin mevcut iş yüküne göre dağıtır. Ayrıca, sorun bildirimlerini doğru bir şekilde dağıtmak üzere, teknisyenlerin müsaitlik durumunu ve sorun bildirimlerine bağlı Hizmet Düzeyi Anlaşmalarını kontrol eder.

 Daha Fazla Bilgi Edinin

Sorun bildirimlerini işletme ortamınıza uygun ölçütlere göre kategorilere, gruplara ayırma ve atama özellikleri sayesinde, yardım masası koordinatörünüze, iş kurallarını uygulamada daha iyi bir kullanım olanağı sağlayabilirsiniz.

 Daha Fazla Bilgi Edinin

Eski, kullanılmayan verilerinizi arşive alın ve yardım masası performansınızı yükseltin. ServiceDesk Plus, farklı kuyruklardan arşivlenmiş verilerinize erişebilmenizi, verileri araştırmanızı, raporlamanızı ve dışa aktarmanızı sağlar.

 Daha Fazla Bilgi Edinin

Sorun bildirimleri oluşturmak, düzenlemek veya kapatmak için yardım masası uygulamasında oturum açmanız gerekmez. ServiceDesk Plus'taki ön tanımlı e-posta komutları sayesinde, bu, dışarıdayken yapılabilir. Otomatik olarak değişikler yapmak için, ilgili komutların bulunduğu bir e-posta göndermeniz yeter.

 Daha Fazla Bilgi Edinin

Sorun bildirimlerinizden haberdar olun ve hem teknisyenlerinize, hem de son kullanıcılarınıza sorun bildirimlerinin güncel durumunu e-posta ve sms'lerle bildirin. Tüm kullanıcılara, otomatik olarak, oturum açma bilgileri de gönderebilirsiniz.

 Daha Fazla Bilgi Edinin

Yardım masası performansınız ve ölçümleriniz hakkında ayrıntılı raporlar çıkarabilirsiniz. Çeşitli raporlama işlevlerini kullanarak yardım masanızı analiz edebilir, varlıklarınız ve sorun bildirimleriniz üzerinde kontrol sağlayabilirsiniz.

 Daha Fazla Bilgi Edinin

ServiceDesk Plus'ta, sınırsız sayıda makale ekleyip kullanıcıların bilgileri kolayca aramalarına olanak sağlayan, esnek bir bilgi bankası vardır. Yazılım, son kullanıcılar ve teknisyenler için özelleştirilebilir Bilgi Bankası, makale gönderme onay süreci gibi özelliklerle donatılmıştır.

 Daha Fazla Bilgi Edinin

Teknisyenler artık sorun bildirimlerine mobil cihazlarıyla herhangi bir yerden, herhangi bir zamanda erişebilirler. Bu, hareket halindeyken ServiceDesk gereksinimlerini karşılayan mobil cihazlar için özel olarak hazırlanmış, kolay kullanılan, tarayıcı tabanlı bir uygulamadır.

 Daha Fazla Bilgi Edinin

Son kullanıcılar web tabanlı bir portala girip hizmet isteklerini ve olaylarını bildirebilirler. Ayrıca, kendi sorun bildirimlerine de erişebilir, Bilgi Bankası'nda çözümler bulabilir ve tüm isteklerinin durumunu izleyebilirler. Bu, yardım masasının yükünü hafifletir.

 Daha Fazla Bilgi Edinin

Hizmet Düzeyi Anlaşması yaparak, son kullanıcılarınıza zamanında ve kaliteli hizmet verin. ServiceDesk Plus'taki kullanımı kolay Hizmet Düzeyi Anlaşması yönetimiyle, önceden dört hiyerarşi düzeyi belirleyin ve Hizmet Düzeyi Anlaşmalarınızın gereğinin yapıldığından emin olun.

 Daha Fazla Bilgi Edinin
 
Kullanıcı Anketi

ServiceDesk Plus anket seçeneğiyle, son kullanıcılarınızın memnuniyet düzeyini öğrenebilirsiniz. Bu seçenekle, soruları ve memnuniyet düzeylerini yapılandırabilir, belirli anket ölçütleriyle bu soru ve düzeylerin tetiklenmesini sağlayabilirsiniz.

ITIL Kullanımına Hazır

ServiceDesk Plus değişiklik yönetimi modülüyle, BT altyapınızdaki tüm değişiklikleri yapılandırılmış ve hızlı bir şekilde işleyebilirsiniz. Değişiklikleri kategorilere ayırma, CAB yapılandırma ve iş akışı otomasyonu özelliklerini içerir.

 Daha Fazla Bilgi Edinin

ServiceDesk Plus'ın kapsamlı olay yönetimiyle, normal çalışmaya hızlı bir şekilde dönebilirsiniz. Olayları kolayca bildirir, Hizmet Düzeyi Anlaşmasını yapılandırır, her olay kategorisi için otomasyon ve iş akışlarını ayarlar ve işletme üzerindeki olumsuz etkileri en aza indirirsiniz.

 Daha Fazla Bilgi Edinin

ServiceDesk Plus sorun yönetimi sayesinde temeldeki nedenleri etkili bir şekilde önler ve durmadan yinelenen olaylarla mücadeleye bir son verirsiniz. Birden fazla olayın ve iş akışı otomasyonunun yönetimini sağlar.

 Daha Fazla Bilgi Edinin

Sunduğunuz BT hizmetlerini son kullanıcınıza tanıtın ve BT'nize yeni bir görünüm kazandırın. Her hizmet kategorisine özel hizmet isteği gönderme iş akışınızı özelleştirebilirsiniz. Ayrıca, her hizmet isteği için onay süreci ve hizmet düzeyi anlaşmaları da belirleyebilirsiniz.

 Daha Fazla Bilgi Edinin
 

İş kaynaklarınızın ölçeğini büyüttükçe, varlıklarınızın yönetimi güçleşir. Artık işinizde sorunlar sizi hazırlıksız yakalayamayacak. ServiceDesk Plus CMDB, ortamdaki varlıklarınızın ayrıntılı görünümünü çıkararak tüm BT altyapınızın zahmetsizce yönetilmesini sağlar.

 Daha Fazla Bilgi Edinin
Varlık Yönetimi

ServiceDesk Plus'taki etkili otomatik keşif seçenekleriyle, ağınızdaki tüm varlıkları keşfedin. Windows, Linux, Mac, AIX makinelerindeki, Solaris, Yazıcılar, Yönlendiriciler, Anahtarlar ve benzeri ortamlardaki tüm BT varlıklarını doğrudan keşfedebilirsiniz.

 Daha Fazla Bilgi Edinin

Yeni aracı tabanlı taramayla, uzaktaki bir ağdan herhangi bir sisteme, nerede bulunursa bulunsun, erişebilirsiniz. Aracı, uzaktan bağlantının hemen kurulmasına ve ekran kontrolünün saniyeler içinde alınmasına da yardımcı olur.

 Daha Fazla Bilgi Edinin

Teknisyenler artık yalnızca bir web tarayıcıyla ve ServiceDesk Plus uzaktan kontrol özelliğiyle ağınızdaki herhangi bir yerden tüm bilgisayarlara erişebilir.

 Daha Fazla Bilgi Edinin

BT yardım masasından en çok talep edilen sorun bildirimlerinden biri "parola sıfırlama veya unutulan parola" sorunudur ve günlük işleriniz içinde en fazla zamanı alan sorun budur. Sorun bildirim sistemini Active Directory'yle entegre ederek, parolanın otomatik şekilde sıfırlandığı, böylece prosedürün otomatikleştirildiği bir çözüm ürettik.

 Daha Fazla Bilgi Edinin

Farklı tedarikçilerle sözleşmeleri sorunsuz yönetin ve yenileme otomatik uyarılarıyla, geçerlilik bitiş tarihlerini düzenli olarak izleyin.

 Daha Fazla Bilgi Edinin

Sitelerinizin yapılandırmalarını, her sitenin kendi çalışma prosedürüne uygun şekilde özelleştirin. Tek bir yardım masası aracıyla birden fazla siteyi yönetebilir, kuruluşunuzun BT gereksinimleri üzerinde kontrol ve görünürlük elde edersiniz.

 Daha Fazla Bilgi Edinin

Ağınızı tarayıp kuruluşunuzdaki tüm yazılımları otomatik olarak bulun ve ağınızda ne kadar yazılım yüklemesi olduğunu öğrenerek, yönetiminizi ona göre belirleyin.

 Daha Fazla Bilgi Edinin

Alım emrinin oluşturulmasından varlığın geçerlilik bitişine kadar alımlarınızı yapılandırılmış bir onay ve teslim süreciyle yönetin. Harcamaların azaltılacağı ve fazlalıkların elden çıkarılacağı alanları belirleyin.

 Daha Fazla Bilgi Edinin
 
AD ve LDAP Entegrasyonu

ServiceDesk, basit bir arabirimle, Active Directory'den ve LDAP'den kullanıcıların ve kullanıcı bilgilerinin içe aktarılmasına olanak sağlar. Ayrıca, AD veya LDAP şemasında değişiklik yapmadan, kimlik doğrulama ve kullanıcılar için çoklu oturum açma özellikleri de vardır.